اخبار و مقالات

کاربری‌های شهر هوشمند

مهر 14, 1399 اخبار اینترنت اشیاء, اخبار شهر هوشمند in

کاربری‌های شهر هوشمند که اکنون در اولویت قرار دارند:

1- حمل و نقل عمومی متصل

حمل و نقل عمومی متصل با نرخ اجرای 74٪ در صدر لیست قرار دارد. امروزه سیستم های حمل و نقل عمومی پیشرفته نظارت برخط مکان ها و مسیرهای وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی را با سیستم ارسال اعلان و اطلاعات شخصی سفر به مسافران ترکیب می‌کنند. حمل و نقل عمومی راحت و سریع در شهرهایی که از ازدحام ترافیک رنج می برند از اهمیت فزاینده ای برخوردار است.

2- نظارت و مدیریت ترافیک

در حال حاضر 72٪ از شهرها راه حل نظارت و کنترل ترافیک را به کار گرفته اند. این امر از اهمیت فزاینده ای برخوردار است زیرا افزایش جمعیت شهری منجر به افزایش همزمان اتومبیل های بیشتر در جاده های پر ازدحام می شود. طبق اعلام سازمان ملل، نسبت افرادی که در مناطق شهری زندگی می کنند از 55 درصد در سال 2018 به 68 درصد در سال 2050 خواهد رسید.

 

 

3- نظارت و پایش سطح آب/سیل

72٪ از شهرهای هوشمند از سیستم سطح هوشمند آب و یا نظارت بر سیل استفاده کرده اند. این راه حل ها سطح آب در حوضه های آب عمومی مانند رودخانه ها، کانال ها، یا حتی دریاچه ها و دریاها را کنترل می کنند. این امر در مناطق متراکم مانند شهرها، می تواند بسیار مهم باشد. اما حتی در مناطق روستایی نیز استفاده از این کاربرد می تواند امری حیاتی باشد.

4- نظارت تصویری

72٪ از شهرهای هوشمند به نوعی از راه حل نظارت و تجزیه و تحلیل تصویری استفاده کرده اند. آنها از دوربین های CCT و تجزیه و تحلیل برای تشخیص موقعیت های خاص، به عنوان مثال تصادفات، جنایات، تهدیدهای احتمالی یا شناسایی ویژگی های خاص (تشخیص چهره، جمعیت شناسی و غیره استفاده می کنند). این مورد استفاده از شهر هوشمند به ویژه در مناطق شهری بسیار شلوغ که انسان نمی تواند همه اطلاعات را یک باره و به موقع مشاهده کند بسیار مفید است.

5- روشنایی هوشمند خیابان‌ها

68٪ از شهرهای هوشمند از چراغهای خیابان متصل استفاده می کنند. نظارت و مدیریت وضعیت سلامت چراغ های خیابان و مصرف انرژی می تواند به شهرها کمک کند تا هزینه ها را کاهش دهند..

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    error: حق کپی رایت برای شرکت پیشروان سروش ابریشم محفوظ می باشد.
    Cart