اخبار و مقالات

رکورد جدید 832 کیلومتری LoRa

آبان 26, 1399 اخبار اینترنت اشیاء, اخبار شهر هوشمند in

در 5 سال گذشته ، رکورد جهانی حداکثر مسیری که بسته داده LoRaWAN می تواند طی کند ، چندین بار شکسته شده است. آخرین رکورد جهانی 766 کیلومتر (476 مایل) و رکورد جدید در حدود 832 کیلومتر (517 مایل) بود.

چه کسی اقدام به ثبت رکورد جهانی کرد؟

رکورد جدید جهانی پنجشنبه شانزدهم آوریل ثبت شد. این تلاش توسط توماس تلکمپ ، CTO و بنیانگذار Lacuna Space صورت گرفت و در جریان کنفرانس The Things Virtual Live ارائه شد. توماس تلکمپ به طور جالب توجهی در رویداد قبلی شکستن رکورد نیز شرکت داشت. مشابه تلاش های قبلی، این تلاش شامل ارسال بالنی پر از هلیم به ارتفاع زیاد بود و  که به یک سنسور LoRaWAN متصل شده بود.

LoRaWAN یک پروتکل ارتباطی برای شبکه های گسترده است. این پروتکل طراحی شده است تا به دستگاه های اینترنت اشیا اجازه دهد با برنامه های متصل به اینترنت از طریق اتصال بی سیم با برد طولانی ارتباط برقرار کنند.

بالن در حال برخاستن (چپ) و شروع به صعود (راست)

این بالن از میدانی در حوالی اوترخت هلند پرتاب شد و به سمت شرق به سمت آلمان حرکت کرد. از TTN Mapper برای ردیابی سفر بالن استفاده می شد که به مردم اجازه می داد تا به طور زنده تلاش برای رکورد جهانی را دنبال کنند. این بالن دارای یک دستگاه تست از Lacuna Space  شرکت با باتری از Saft بود. برای دریافت و پردازش داده ها از شبکه LoRaWAN The Things Network استفاده کرد . این بالون مسافتی در حدود 200 کیلومتر (125 مایل) را طی کرد و کل زمان پرواز 4 ساعت و 25 دقیقه بود تا اینکه بالن ترکید.

TTN Mapper: مسافت طی شده توسط بالن در طول پرواز خود

گیتوی ای که بسته اطلاعاتی را برای شکستن رکورد برای اولین بار دریافت کرد در فاصله 750 کیلومتری (476 مایل) در گرنوبل فرانسه فاصله داشت. تصویری از این گیتوی در نقشه در بالا قابل مشاهده است. گیتوی ای که این پیام را دریافت کرده بود، به طرز جالبی همان گیتوی Kerlink بود که دفعه گذشته به شکستن رکورد جهانی کمک کرد! این گیتوی به عنوان بخشی از پروژه Wise-IoT اروپا برای آزمایش ایستگاه اسکی هوشمند نصب شده است. جزئیات بیشتر درباره این پروژه را می توان در اینجا یافت. رکورد قبلی در اختیار دانشگاه ساراگوسا بود که سال گذشته 766 کیلومتر (476 مایل) بود.

   در ارتفاع 38 کیلومتری، درست قبل از شروع فرود بالن، یک بسته LoRaWAN توسط یک گیتوی در فاصله حیرت انگیز 832 کیلومتری (517 مایل) دریافت شد. این گیتوی بخشی از یک برج CRA ،در کوهی به نام Radhost واقع در جمهوری چک نزدیک مرز اسلواکی بود.

TTN Mapper: مسافت و مسافت پیموده شده توسط بسته ترین داده ها

تصویر برج CRA
برج CRA در کوه Radhost ، نزدیک به مرز اسلواکی در جمهوری چک واقع شده است.

جالب است بدانید که چرا بسته های داده می توانند با استفاده از LoRaWAN چنین مسافت زیادی را طی کنند. یک نظریه احتمالی به دلیل ایجاد مجاری تبخیر در جو است. این کانال ها قادر به خم کردن سیگنال های رادیویی هستند. این پدیده به کانال کشی معروف است.

5 سال پس از معرفی LoRaWAN ، مردم هنوز در حال کشف پتانسیل فناوری با فشار دادن محدودیت ها و شکستن رکوردهای جهانی هستند. آیا می خواهید خودتان از این فناوری استفاده کنید؟ فرم درخواست کارگاه آموزشی سروش را تکمیل کنید تا متخصصین ما کارگاه مناسب با نیاز شما را شما ارائه دهند.

همچنین در صورتی که تمایل به تهیه گیتوی Kerlink جهت کاربردهای صنعتی و تحقیقاتی را دارید، شرکت سروش به عنوان نمایندگی این شرکت در خاورمیانه آمادگی ارائه گیتوی و خدمات پس از فروش و مشاوره فنی آن را دارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    error: حق کپی رایت برای شرکت پیشروان سروش ابریشم محفوظ می باشد.
    Cart