اخبار و مقالات

10 دستگاه جالب اینترنت اشیاء در سال 2020- قسمت اول

آذر 10, 1399 اخبار اینترنت اشیاء, اخبار شهر هوشمند in

Advantech WISE-2410

WISE-2410 یک سنسور ارتعاش هوشمند جدید از شرکت Advantech است که از پردازنده Arm Cortex-M4 و شتاب سنج سه محوره برای محاسبه خودکار مشخصات ارتعاش ماشین ها برای نگهداری پیش بینی شده و برنامه‌های نظارت مشروط استفاده می کند. این دستگاه که از اتصال LoRaWAN پشتیبانی می کند، همچنین می‌تواند دمای سطح را بخواند و داده های سنسور را با استاندارد ISO 10816-3 مقایسه کند، تا از عملکرد صحیح دستگاه ها اطمینان حاصل کند. انرژی دستگاه توسط دو باتری لیتیوم AA تأمین می‌شود که در شرایط کار عادی می توانند تا دو سال دوام بیاورند. این دستگاه برای کنترل دامنه وسیعی از دما ، از 68- درجه تا 185 درجه فارنهایت و مقاومت در برابر گرد و غبار و آب ساخته شده است. این دستگاه که برای نصب آسان (plug-and-play) ساخته شده است، 329 دلار قیمت دارد.

Arable Mark 2

Arable Mark 2 یک حسگر محصول و آب و هوای مجهز شده با پنل‌های خورشیدی، از استارت‌آپ فناوری کشاورزی Arable است که هدف آن کمک به مزارع و تولیدکنندگان مواد غذایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد آبیاری، کاربردهای سمپاشی و مدیریت آفات است. این سنسور 1595 دلاری پس از استقرار در مزارع ، داده های مربوط به محصولات مختلف مانند بارش، دما، رطوبت برگ و نیاز به آب محصول را جمع‌آوری می‌کند. سپس داده‌ها از طریق اتصالLTE-M ، NB-IoT یا 2G به cloud ارسال می شوند، جایی که مدل‌های یادگیری ماشین روی داده‌ها اجرا می شوند، که توسط شبکه جهانی Arable شامل 30 سایت تأیید کالیبراسیون در 12 منطقه آب و هوایی، برای اطمینان از بینش دقیق و قابل اعتماد پشتیبانی می شوند.

AWS Snowcone

سرویس های وب آمازون با Snowcone به فضای محاسباتی لبه وارد می‌شود. Snowcone یک دستگاه قابل حمل کوچک و 4.5 پوندی با قابلیت جمع آوری، پردازش و انتقال داده ها به ابر AWS از حسگرهای اینترنت اشیاء و سایر گره‌های انتهایی در خارج از مراکز داده مرسوم می‌باشد. این دستگاه برای شرایط دشوار یا راه دور که فاقد اتصال مناسب و یا محیطی که نیاز به قابلیت حمل دستگاه وجود دارد طراحی شده است، از جمله بیمارستان‌ها، وسایل نقلیه کمک‌های اولیه، عملیات نظامی، کارخانه‌ها و سکوهای نفت. این دستگاه می‌تواند به عنوان هاب اینترنت اشیاء، مرکز تجمع داده‌ها، برنامه مانیتور یا واحد تحلیلی کم قدرت استفاده شود. مشتریان می توانند AWS Snowcone را که به طور کلی اکنون در دسترس است، از کنسول مدیریت AWS سفارش دهند.

                                                                                                                                                                       ادامه دارد …

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    error: حق کپی رایت برای شرکت پیشروان سروش ابریشم محفوظ می باشد.
    Cart